نامزد اصلح کیست

حمایت چهره های معروف از حسن روحانی

بسیج از دیدگاه مراجع عظام حوزه علمیه قم
نویسنده : محمد سعید رضائی - ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٢٦
 

بسیج یکی ازنعمت‌های بزرگ الهی است ، بسیج درحقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است. "مقام معظم رهبری"

تشکیل بسیج مستضعفین و ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره) از جمله اساسی‌ترین عوامل درجهت خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان به حساب می‌آید که درطول ‪ ۲۷‬سال گذشته نقش اساسی خود را به خوبی انجام داده است.


بسیج به ‌فرمان امام خمینی(ره) در پنجم آذرماه سال ‪ ۱۳۵۸‬در مدت کوتاهی پس از انقلاب اسلامی تشکیل شده و نقش اساسی خود را در دفاع از میهن اسلامی ایفا کرد.

مقام معظم رهبری دراین زمینه می‌فرمایند: " سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان یادآور خاطره مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیخته و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند".

کلمه مقدسی که بزرگان انقلاب و اسلام بارها نسبت به اهمیت آن تاکید داشته‌اند و معتقدند که اگر بسیج به صورت واقعی در جامعه شکل‌گیرد بسیاری از مشکلات و معضلات موجود برطرف خواهد شد.

بسیج، مردمی‌ترین نهادی است که تاکنون توانسته خدمات بسیار مطلوبی را برای حفظ امنیت، مقابله با تهدیدات و ساختن کشور انجام دهد و افتخاری بزرگ و سترگ را برای خود به ارمغان بیاورد.

و امروز مردم کشور ما افتخارشان این است که بسیجی به معنای واقعی آن هستند، بسیجی که درهمه حال آماده کارزار و تلاش برای ساختن کشور و مقابله با هر تهدیدی است.

بسیجی که به معنای واقعی، دوست‌دار انقلاب و نظام اسلامی است و حاضر است که برای حفظ آن جان خود را فدا کند.

بسیجی، زبانش در مقابل ملت نرم و لین است، نگاهش به آسمان و دلش به مانند دریاست، قلبش به وسعت دنیاست.

بسیجی همیشه آماده است تاجان برکف باشد، مرحوم حضرت آیت الله میرزاجواد آقای تبریزی از مراجع عظام تقلید در این زمینه معتقد بود که اگر نیروهای پاسدار و بسیجی نباشند، کشور عزتی ندارد. وی افزوده بود که بسیج آبروی نظام را حفظ می‌کند واین جایگاه وظیفه آنان را سنگین‌تر کرده است.

حضرت‌آیت‌الله حسین نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید قم نیز معتقد است:
اگر می‌بینید که نیروهای بسیج آن قدرت را دارندکه طی چندساعت آماده می‌شوند ، نشانه‌ی احساس مسوولیت ایمانی آنان است.

همانطور که آیت‌الله‌جوادی آملی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم نیز معتقد است که اگر وجود بسیج و بسیجیان در کشور ما نبود، دشمنان به هیچ چیز ما رحم نمی‌کردند.

بسیج با اقدامات مثبت وسازنده خود کشور را در برابر وسوسه‌های شیطانی‌ بیمه نموده است، این نهاد مردمی با وجود ارتباط تنگاتنگی که با جبهه، جنگ و امنیت دارد در کارهای جانبی نیز دخالت دارد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری نیز بسیج را بهترین مدافع ارزش‌های اسلامی می‌داند که ‌پس ازجنگ تحمیلی بویژه درمسایل فرهنگی فعالیتهای مفید و ارزشمندی را داشته است.

آیت‌الله ابراهیم امینی اقدام امام راحل در تاسیس این نهاد مردمی را ارزنده توصیف کرده و افزوده است: تشکیل ارتش ‪ ۲۰‬میلیونی کاربسیار مفیدی بود که ما نتیجه این اقدام مهم را در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم.

بالاخره یادگاران جبهه و جنگ و هشت دفاع مقدس چه می‌گویند و چه تعریفی از بسیج دارند.

آنان بسیج را کلمه‌ای ساده و سطحی نوشته شده در قاموس‌ها و فرهنگنامه‌ها، خفته در خاطره‌ها و زاویه ذهن‌ها نمی‌دانند.

آنان بسیج را مدرسه عشق و دانشگاه شهادت دانسته و معتقدند که بسیجی شیر روز و زاهد شب و دیده بیدار در شبهای خوف و خطر در شهرها و جبهه‌ها هستند.

به گفته این افراد اگر می‌خواهید بسیج را درک کنید و بسیجی را بشناسید باید سراغ مدرسه‌ای را گرفت که اینان در کلاسهایشان عشق را آموخته و آن را تفسیر و معنی کرده‌اند. 
comment نظرات ()
 
سال اصلاح الگوی مصرف
نویسنده : محمد سعید رضائی - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٢٥
  
comment نظرات ()
 
 کد دعای فرج برای وبلاگ